Piękna podłoga

Drewniana podłoga jak nowa

Paź
18

Podłogi wykonane z drewna są ostatnimi czasy bardzo modne. Ich główna zaletą jest fakt, że pasują niemal do każdego pomieszczenia – sprawdzą się zarówno we wnętrzach nowoczesnych, jak i tych urządzonych bardziej tradycyjnie. Warto wiedzieć, jak dbać o drewniane podłogi, by jak najdłużej zachować je w dobrym stanie. Bowiem tylko zadbana podłoga może być prawdziwą ozdobą pomieszczenia.

Zastosowanie maty ochronnej na podłogę

Są w domu przedmioty, które przesuwa się wyjątkowo często. Do takich należą na przykład stolik salonowy czy krzesło biurowe obrotowe. Mata ochronna na podłogę ma za zadanie uchronić ją przed zarysowaniami powstałymi na skutek przesuwania takich przedmiotów. Położona na podłogę mata ochronna jest niewidoczna, ale przeciwdziała blaknięciu, zarysowaniom i utracie koloru podłóg.

Jak dbać o drewno na podłodze?

Przede wszystkim należy pamiętać, że drewno zdecydowanie lubi suchą pielęgnację. Nadmiar wody może bowiem prowadzić do jego puchnięcia, pękania i odkształcania. Dlatego wycie podłogi trzeba przeprowadzać przy użyciu mopa, który skutecznie zbiera nadmiar wilgoci. Drewniane podłogi szczególnie okazale prezentują się po zabiegu pastowania, który jest nieco pracochłonny, ale jak nic innego przywraca im blask i kolor.

Comments

Comments are closed.