Piękna podłoga

Panele w dobrym stanie

Paź
05

Panele podłogowe są jedną z najczęściej wybieranych technik wykończenia podłogi. Okazuje się bowiem, że można je kupić już za kilkanaście złotych za mater, a umiejętnie położone – zawsze prezentują się świetnie. Niestety, tańsze panele, te o niższej klasie ścieralności, dość szybko zaczynają wykazywać ślady zużycia. Co zrobić, by na dłużnej zachować je w dobrym stanie?

Zabezpieczenie mebli

Tak bardzo popularne krzesła biurowe są częstą przyczyną powstawania zarysowań i blaknięcia posadzki. Dlatego właśnie maty pod krzesła są tak bardzo potrzebne. Włożona pod krzesło mata ochronna jest praktycznie niewidoczna i bardzo dobrze przylega do podłogi. Mata pod krzesło ze sklepu maty-ochronne.pl sprawia, że nawet intensywne szuranie nim nie uszkodzi podłogi w najmniejszy sposób, nawet po długim czasie.  Inne meble dobrze jest zabezpieczyć, przyklejając na ich spody filcowe podkładki. Dzięki nim znacznie łatwiej jest przesuwać sprzęty domowe, a szuranie nimi nie ma na podłogi najmniejszego wpływu.

Unikanie wody

Panele, jak każde drewno, nie przepadają za nadmiarem wody. O wiele lepiej i bezpieczniej jest je sprzątać na sucho, ewentualnie z użyciem mopa, który skutecznie zbierze nadmiar wody – w przeciwnym wypadku panele mogą puchnąć i odkształcać się.

Comments

Comments are closed.